Sākums Metnica un apkārtne Karte
Kā nokļūt Māja Cenas/rezervēšana
Kontakti Atsauksmes  Vasaras aktivitātes   Ziemas aktivitātes 


Atsauksmes

Žurnālistes Anetes Zīrakas publikāciju Liepājas laikrakstam „Kurzemes Vārds” par Metnicu un apkārtni var izlasīt šeit:
http://www.liepajniekiem.lv/lat/aktiva-zona/celojumi/2008/08/30/kur-alpi-klust-pieaugusi/

Esmu bijusi Metnicā gan ziemā, gan vasarā. Daba šeit ir vienreizēji skaista - kāpām kalnos un nespējām vien beigt fotografēt. Ļoti sakopta pilsētiņa ar īstas vietējās dzīves šarmu. Cilvēki laipni un draudzīgi, priecājas par ārzemniekiem, jo tie šeit ir retums. Mājiņā ir viss nepieciešamais ērtai dzīvošanai, vienīgi ziemā apakšstāvā ir pavēsi, vajadzēja kurināt krāsniņu. Vasarā ļoti patika tas, ka varējām savienot atpūtu kalnos un pie jūras, jo, pavadījuši dažas dienas Metnicā, no rīta devāmies uz Horvātijas pusi un jau pusdienlaikā peldējāmies Vidusjūrā!
— Karīna Līvmane

Savu ziemas atvaļinājumu pavadīju kopā ar draugiem Austrijā, Metnicā. Tā ir maza pilsētiņa, ļoti sakopta, klusa un skaista. Apkārt pilsētiņai ir gleznaini skati ar kalniem. Katru dienu pavadījām kādā no netālu esošajiem slēpošanas kūrortiem. Izvēle starp kūrortiem bija ļoti liela un katrs varēja atrast sev piemērotāko slēpošanas kūrortu.
— Agnese Zuševica

Metnicā palaimējies būt 2 reizes ziemas sezonā. Ļoti gāja pie sirds omulīgā mājiņa ar koka mēbelēm, kur jautrā kompānijā, baudot austriešu alu Edelweiss, un, spēlējot galda spēles, tika pavadīts ne viens vien vakars pēc sportiskas dienas uz kalna.
Fanoju pati un iesaku citiem Kreischberg slēpošanas kūrortu, kas atrodas apmēram 25 km no Metnicas. Te ir liela trašu dažādība, var atrast free-ride iespējas, abas ziemas šeit bija vairāk sniega nekā citās vietās, šogad uzlikts jauns stilīgi oranžs krēslu pacēlājs. 
Patika, ka te valda tāda kā nekomerciāla gaisotne, jo nav cilvēku masu kā lielajos slēpošanas kūrortos. Te ir zemākas cenas gan uz pacēlāju, gan pārtikai, gan sporta precēm. Vēl kā plusu varu minēt to, ka katru dienu var braukt uz citu trasi, tātad trases neapnīk un nav garlaicīgi.
Gaidu izdevību, kad varēšu pabūt Metnicas apkārtnē vasarā. Vēlos nobraukt ar laivu pa kalnu upi, peldēties kādā no dzidrajiem kalnu ezeriem, izbraukt ar riteni pa kalnu takām, doties kalnu pārgājienos un galu galā baudīt Alpu gaisu, krāsas un skatus arī vasarā!
— Kristīne Hakimova

Ļoti ērta vieta piebraukšanai ar auto. Esam devušies uz turieni gan no Frankfurtes Hānas lidostas, gan no Milānas. Loti ērti, un tas sniedz pilnīgu brīvību – slēpo, kad gribi, atpūties mājiņā – arī kad gribi. Vismaz man tas šķita ļoti svarīgi.
Mājiņa neliela (divos stāvos), taču ar divām dušas telpām un gultasvietām veseliem 8 cilvēkiem (ja grib, var saspiesties arī vairāk). Mājiņa aprīkota ar visu nepieciešamu – ērta virtuvīte ar trauku mašīnu, viesistabā kamīns un televizors, ir arī veļas mašīna, kas nebūt nav mazsvarīgi. Metnitz ciematiņā ir ļoti laipni cilvēki un visapkārt gleznaini Austrijas skati! Populārākie slēpošanas kūrorti stundas-pāris stundu brauciena attālumā, tuvāk vietēja mēroga kūrorti, kuros netraucēti un bez burzmas baudīt sniega jaukumus. Visiem silti iesaku!
Perfekta izvēle aktīviem cilvēkiem ar dinamisku dzīvesveidu :-)
— Irēna Kalniņa

Metnicas mājiņā esmu bijusi trīs reizes, vienmēr ziemā. Braucām ar kolēģiem slēpot. Mājiņa ērta, omulīga, silta, atrašanās vieta ļoti laba, nav pārāk tālu jābrauc uz slēpošanas trasēm. Galvenais ilgi negulēt un nezaudēt dienu, jo trases strādā, kamēr ārā gaišs. Nedaudz jāpiedomā pie tā, ka veikali svētdienās ir ciet, lai nepaliek bez ēdamā. :) Bet citādi ideāli var aizmirst ikdienu un dzīvot kopā jaukā bariņā, kopā taisīt vakariņas, spēlēt pa vakariem galda spēles viesistabā vai arī mēģināt aiziet uz kādu vietējo ciema diskotēku (mēs tā arī ar kolēģēm nesaņēmāmies, bet vajadzēja gan!). Esmu pārliecināta, ka vēl tur atgriezīšos, visticamāk gan ziemā, taču, ja būs laiks, tad labprāt arī siltākā gadalaikā, jāizmēģina taču arī pastaigas pa kalniem - ļoti veselīgi.
— Līvija Jegorova

Metnica ir piemērota vieta tiem, kas vēlas izbaudīt neliela Alpu ciematiņa kluso un jauko noskaņu un aktīvu atpūtu Alpu kalnos, kur neplūst tūristu straumes - bieži vien jūs būsiet vienīgie ceļotāji tuvākā vai tālākā apkārtnē. Biežāk par cilvēkiem nācās sastapt aitu un govju ganāmpulkus, kas tur ir sastopami diezgan bieži un ar visai ieinteresētu skatienu pavada garāmgājējus. 
Vietējie iedzīvotāji ir pieklājīgi, draudzīgi, tomēr nedaudz novēro tos, kas ciematiņā nav manīti. Bet tā ir tāda neuzbāzīga interese ;) Runīgākie nāk klāt un uzsāk sarunu un nav brīnums, ja vakarā kāds arī pieklauvē pie mājiņas durvīm, lai vienkārši apjautātos, kā iet un no kurienes esam. 
No paša Metnicas centra sākas daudz dažāda garuma marķētas kalnu takas, piemērotas tūrisma pārgājieniem, kur nav nepieciešamas īpašas kalnā kāpšanas iemaņas un ekipējums, vien ērts apģērbs un piemēroti apavi. Ļoti labs, tīrs Alpu gaiss, kas pirmajās dienās pat nedaudz apdullina pēc Rīgas ikdienas.
 
Lai nokļūtu ciemā, jārēķinās ka nepieciešama vai nu sava vai īrēta automašīna, ar kuru tad varēs doties arī izbraucienos pa tuvāko apkārtni. Netālu atrodas divas skaistas, senas pilsētas - Friesach un Murau, kā arī Grebenzen atrodas viena no Austrijas garākajām rodeļu trasēm (palaimējās tur būt jau rudens sākumā - bijām vienīgie braucēji visā trasē), kā arī pirts un baseinu kompleksi. Tālāk aiz Klāgenfurtes atrodas Tscheppa Schlucht - aiza, kas nodrošina jau lielāku fizisko slodzi un skaistus skatus.
Metnicas ciemā ir pāris jauki vietējie veikaliņi, kur var nopirkt praktiski visu nepieciešamo ēst pagatavošanai. Vismaz man šajos mazajos veikaliņos izvēle likās saturīgāka un kvalitatīvāka par standarta Rīgas vidējiem un lielajiem pārtikas veikaliem. Vienīgi jārēķinās ar veikalu darba laikiem - līdz 18:00 darbadienā, sestdienās apmēram līdz pusdienlaikam un svētdienās viss ir slēgts. 
Bet vērienīgas nakts izklaides iespējas gan nevajadzētu gaidīt, toties skaidros vakaros vērsties skaistās zvaigžņotās debesīs iespējas būs gana :)
— Inese Ozola