Sākums Metnica un apkārtne Karte
Kā nokļūt Māja Cenas/rezervēšana
Kontakti Atsauksmes  Vasaras aktivitātes   Ziemas aktivitātes 
Metnica un apkārtne

Metnicas novads (Gemeinde Metnitz) atrodas Austrijas federālās zemes Karintijas (Kärnten)ziemeļos, augstumā no 700 m virs jūras līmeņa austrumdaļā līdz pat 2000 m rietumdaļā.  Šeit parasti valda saulains un patīkams laiks. Ciemats ir patālu no lielajām šosejām un industriālajiem rajoniem. Metnicas apkārtne ir viena no nedaudzajām vietām Karintijā, kur tikpat kā nav gaisa piesārņojuma. Arī ūdens, kā jau kalnos, ir ļoti tīrs, to var droši dzert tieši no krāna. 
Novada kopējā platība ir 223 kv.km, tas ir viens no lielākajiem Karintijas federālajā zemē. Metnicas novads sākotnēji ir veidojies no apdzīvoto vietu tirgiem Metnitz, Grades, miestiem Oberhof, Feistritz un Kärntnerisch-Laßnitz.
Pilsētas centrā var apskatīt 12 gs. celtu St. Leonhard baznīcu, kapelu, senlaicīgas mājas. Bieži tiek organizēti svētki, kuru laikā daudzi vietējie iziet uz ielas austriešu tautastērpos. Metnicas vārds saistās ar interesantu viduslaiku tradīciju - nāves deju (Totentanz). Totentanz tēmai tiek veltīts teatrāls priekšnesums reizi gadā, kura pamatdoma ir: nāve nopļauj visus - gan bagātus, gan nabagus, un nekad nezini, kad tas notiks... Uz kapelas sienām atjaunota ap 1500. gadu gleznotā viduslaiku freska, kas ataino Totentanz. 
Metnicas novads piedāvā arī citas apskates vietas - St. Wolfgang baznīcu (1453-1474) Grades  ciematiņā, bīskapa Heinrich I von Gurk ap 1770. gadu celto un vairākkārt pārbūvēto Grades pili u.c. 

Izstieptā ieleja ceļotājiem piedāvā atklāt neskartas dabas floru un faunu, doties pārgājienos vai vienkāršās pastaigās pa kalnu takām, no kurām paveras idilliski kalnu skati. Šeit var ieraudzīt meža zvērus, ūdenskritumus, vasarā var vērot ganāmies aitas, govis un zirgus. Vasarā ir iespēja izīrēt velosipēdus un doties velobraucienos, peldēties ciemata atklātajā baseinā, spēlēt tenisu, sportot, doties izjādēs un makšķerēt. Ziemā var braukt slēpot un snovot uz tuvākiem vai tālākiem slēpošanas kūrortiem. 

Par iepirkšanās iespējām un krodziņiem Metnicā lūdzam lasīt šeit: Iepirkšanās, krogi.