Sākums Metnica un apkārtne Karte
Kā nokļūt Māja Cenas/rezervēšana
Kontakti Atsauksmes  Vasaras aktivitātes   Ziemas aktivitātes 
Kalnu slēpošana
Baseini un saunas
Vēsture, arhitektūra, senatne
Iepirkšanās, krogi

Kalnu slēpošana

Dažu apkārtnes tuvāko kalnu vērtējums
Kreischberg **** 24 km no mājas (iekļauts bergfex.at TOP 10)
Grebenzen **** 27 km
Frauenalpe *** 22 km
Flattnitz ** 17 km
Turracher Höhe ***** 62 km
Gerlitzen ***** 66 km
Bad Kleinkirchheim ***** 69 km
Obertauern ***** 82 km

Kreischberg (pie pilsētiņas Sankt Georgen Ob Murau)
24 km no mājas, augstums 868-2118 m, trašu kopgarums 40 km.

Ļoti laba vieta kompānijai ar dažādiem slēpošanas prasmju līmeņiem. Trašu dažādība, jauki krodziņi, skaista daba. Trases saulainajā pusē. Līdz labām iesācēju trasēm no autostāvvietas var komfortabli uzbraukt ar gondolu (vagoniņa tipa pacēlāju). Kad iesācējs jūtas drošāk, no iesācēju trasēm var nobraukt pa zilo trasi līdz Mittelstation (vidējai gondolu stacijai) un atkal uzbraukt augšā ar gondolu. Līdz ar to iesācējam izpaliek apgrūtinošā uzbraukšana ar krēsliņiem vai T veida pacēlājiem. Nobrauciens no Mittelstation līdz pašai lejai gan ir stipri „melns”, tāpēc liela daļa slēpotāju izvēlas dienas beigās pie mašīnas nobraukt ar gondolu, nevis ar slēpēm vai dēli.
Ja neesat iegādājies slēpošanas apģērbu vai inventāru - šeit tam ir labas iespējas (Murau Intersport - populāru zīmolu markas, Spar veikals pie pagrieziena uz Kreischberg - lēti slēpošanas apģērbi un brilles, pie kalna ari vairāki veikali ar saprātīgam cenām.) Pēc slēpošanas varat iebraukt Murau pilsētā – tai ir ļoti skaista vecpilsēta, ir arī pilsētas baseins. Baseinā ir vairākas saunas - turku, 90 grādu, Bio, nobrauciena caurule.

Plusi - labas dažādu līmeņu trases, skaista daba, krodziņi, ideālas trases iesācējiem, līdz kurām var uzbraukt ar gondolu, batuts.
Mīnusi - populārajos mēnešos diezgan daudz cilvēku.

Vairāk informācijas: mājaslapa vai Bergfex.at

uz augšu

Grebenzen (pie pilsētas St. Lambrecht)

27 km no mājas, augstums 100-1900 m, trašu kopgarums 23 km.

Trašu pietiek 1-2 dienām, romantiski dabasskati. Augšējās zilās trases ir ļoti patīkamas vidēji labam braucējam un iesācējam (lai gan uz tām uzbraukt ar T veida pacēlājiem iesācējam snovbordistam ir pagrūti), apakšējās nogāzes ir pastāvas un platas, te ir arī krēsliņu pacēlājs. Piemērota vieta sportiskiem treniņiem. (Ir redzētas trenējamies Polijas un Ungārijas sportistu komandas.) Pilnīgiem iesācējiem ir 2 labas mācību trases kalna pakājē pie autostāvvietas.
Senatnes cienītāji var apmeklēt klosteri St. Lambrecht pilsētiņā, kas ir labi redzams no Grebenzen kalna. Atpakaļ braucot, iesakām iebraukt Waldbad atpūtas kompleksā ar saunām un baseinu, kas atrodas mūķeņu pārziņā.

Plusi – trašu dažādība, laba vieta iesācējiem, ļoti skaisti skati, nav tālu no mājām. Grebenzen var nopirkt lētas slēpes (ar stiprinājumiem un dienas biļeti vienu gadu bija par 120 EUR).
Mīnusi - vecmodīgs atklātā tipa galvenais krēslu pacēlājs, snovborda iesācējiem varētu nepatikt T veida pacēlāji kalna augšā.
Vairak informācijas:
http://www.grebenzen.at/de/site_winter.php?zeit=sommer
http://www.bergfex.at/grebenzen/

uz augšu

Frauenalpe (pie pilsētiņas Sankt Georgen Ob Murau)
22 km no mājas, augstums 1500-2000 m, trašu kopgarums 10 km.

Atrodas netālu no Kreischberg kalna un skaistās Murau pilsētas, bet ar auto jābrauc kādas 40 min., jo pēdējais ceļa posms ir ar pamatīgu kāpumu. Līgani, pārsvarā lēzeni nobraucieni, var atbrīvoti izbaudīt mežainās apkārtnes skaistumu, pasēdēt mājīgā krodziņā. Īsti „Dāmu Alpi”, par ko liecina arī nosaukums. Ideāla vieta iesācējam un arī vidēji ātram braucējam. Ne gluži piemērota „ātrumniekiem”. Trašu nav daudz, bet vienai dienai pietiks.

Plusi: iesācēju un mierīgo braucēju paradīze. Skaistas, līkumainas, diezgan lēzenas trases.
Mīnusi: tikai T veida pacēlāji, nav melno trašu.

Vairāk informācijas:
http://www.frauenalpe.eu/index_e.htm
http://www.bergfex.at/frauenalpe/

uz augšu

Flattnitz

17 km no mājas, augstums 1400 - 1840 m, trašu kopgarums 10 km.

Tuvākā slēpošanas vieta. Dabas un klusuma mīļotājiem. Līkumainas, garas un skaistas meža trases. Ir aizraujoša melnā trase. Kalna galā krusts un govju ganības, brīnišķīgs skats uz apkārtni un mazs krodziņš. Krodziņš ir arī lejā pie autostāvvietas. Ir bezmaksas pacēlājs bērniem.

Plusi - vistuvāk mājām, laba vieta gan mācībām, gan „asam” nobraucienam, idilliski skati, „nekomerciāls” šarms, maz cilvēku. Iecienījuši vietējie.
Mīnusi – vecmodīgs (lēns, bez vēja aizsega) galvenais krēsliņu pacēlājs, pārējie pacēlāji ir T veida, maz trašu.

Vairāk informācijas: mājaslapa vai Bergfex.at

uz augšu

Turracher Höhe
62 km no mājas, augstums 1400 - 2205 m, trašu kopgarums 38 km.

Diezgan liels slēpošanas kūrorts, taču bez pārāk lielas drūzmas. Ir kur doties after ski tusiņu cienītājiem. Liela trašu dažādība, moderni pacēlāji. Gleznaini skati, plašums, kalnu ezers, distanču slēpošana, izjādes. Vislabākā ir Sonnenseite (saules puse). Parasti - vislabākie sniega apstākļi.

Plusi - labas trases un pacēlāji, omulīgi krodziņi, skaista daba, rosīga kūrorta dzīve, vienmēr daudz sniega. Kalnu virsotnēs - atpūtas krēsli, šeit var cerēt uz bezmaksas Prosecco glāzi! :)
Mīnusi - nav trašu galīgam iesācējam. Patālu no mājas. Ja nebūtu tik tālu, varētu teikt, ka šī vieta starp apkārtnes slēpošanas vietām ir Nr.1 pieredzējušam braucējam!

Vairāk informācijas: mājaslapa vai Bergfex.at

uz augšu

Obertauern

82 km no mājas, augstums 1740 - 2526 m, trašu kopgarums 100 km.

Liels starptautiski pazīstams slēpošanas kūrorts.
Lai kārtīgi izbraukātos pa visām Obertauern trasēm, noteikti vajag vismaz pāris dienu. Bet, salīdzinot ar Turracher Höhe vai Kreischberg, šeit ir daudz lielāka burzma. Vērā ņemamu rindu uz pacēlājiem gan nav. Ainava majestātiski skarba – kaili kalni gandrīz bez kokiem.
Plusi – liela kūrorta priekšrocības ar dažādām iespējām, vakara tusiņš daudzajos krogos (kam patīk).
Mīnusi - drūzma, nav labu mācību trašu galīgam iesācējam, akmeņaina ainava.

Vairāk informācijas: mājaslapa vai Bergfex.at

uz augšu

Gerlitzen (pie pilsētas Annenheim)
66 km no mājas, augstums 1000 - 1911 m, trašu kopgarums 46 km.

Ļoti skaista vieta, skatoties no kalna virsotnes, var redzēt ezeru. Trases garas, interesantas, koptas.

Vairāk informācijas: mājaslapa vai Bergfex.at

uz augšu

Bad Kleinkirchheim

69 km no mājas, augstums 1100 - 2055 m, trašu kopgarums 103 km.

Liels kūrorts, daudz trašu, after ski tusiņu atmosfēra, skaista daba. Taču, kā parasti, arī lielāka drūzma nekā mazajās slēpošanas vietās. Iespaidīgs saunu komplekss ar ārējo silto baseinu tieši iepretim trasēm! Blakus ir arī parastais lielais un bērnu baseins.
Plusi: visas liela kūrorta priekšrocības. Lieliski iekārtots saunu un baseinu komplekss ar skatu uz trasēm.
Mīnusi: drūzma, atrodas patālu no mājas.

Vairāk informācijas: mājaslapa vai Bergfex.at

     

uz augšu